Συμμετοχή του Ρ.Ο. Καλαμαριάς στo εκπαιδευτικό σεμινάριο Rotarctors και Ροταριανών

Το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018 διοργανώθηκε στο ξενοδοχείο Νεφέλη του Πανοράματος το πολυθεματικό σεμινάριο Rotaractors και Ροταριανών της 2484 Περιφέρειας. Μεταξύ των συμμετεχόντων ήταν και μέλη του Ροταριανού Ομίλου Καλαμαριάς και μάλιστα τρία εξ’ αυτών, ο Πρόεδρος του Ομίλου Παντελής Τσιβελεκίδης, ο υπεύθυνος των Rotaract Μιχάλης Αποστολίδης και ο Βοηθός Διοικητής Στράτος Βλασακίδης, ήταν εισηγητές σε θέματα τα οποία ανέπτυξαν με τρόπο ιδιαίτερα δυναμικό και εμπνευσμένοι από την εμπειρία τους μέσω των συνεργασιών τους με άλλους Ροταριανούς Ομίλους στην Ελλάδα και στο εξωτερικό αλλά και από τις ορθές πρακτικές που εφαρμόζονται στον Ροταριανό Όμιλο Καλαμαριάς.
Ήταν ένα σεμινάριο το οποίο έφερε για άλλη μια φορά τους Ροταριανούς κοντά και τους έδωσε την ευκαιρία για την ενίσχυση της ροταριανής συναδέλφωσης και την ανταλλαγής απόψεων και προτάσεων, ώστε να κάνουν πραγματική διαφορά στην κοινωνία.